Přírodní kámen

V posledních letech je poptávka po přírodním kameni pro obklady a dlažby stále vyšší. Lidé se vrací ke kořenům, ke klasickým, elegantním, krásným a čistým materiálům s tradicí. Zahradní centrum Loučná se na přírodní kámen zaměřuje již déle než 15 let a může tak nabídnout kromě velkého výběru a nejlepší ceny i související poradenství a zkušenosti. Nabízíme řezaný a štípaný kámen prvotřídní kvality, univezální využitelnosti a originálního vzhledu. Navštivte nás v Zahradním centrum Loučná  u Litvínova  – s přírodním kamene budou Vaše obklady a dlažby výjimečné a nadčasové.

Přírodní obkladový kámen

Neomezená životnost, vysoká odolnost některých druhů (žádné počasí nevadí)  a univerzální použitelnost jsou nespornou výhodnou přírodního kamene oproti imitacím. Každý kámen je navíc naprostým originálem, který navrhla příroda sama. Obklad z přírodního kamene tak v dnešní době zvažují i ti, kteří jinak zvažovali levnější imitace. Přírodní obkladový kámen navíc stále častěji vídáme nejen u venkovních staveb (schody, krby, obklady domů a zahradních pergol), ale i v interiéru. Kromě výše uvedených výhod totiž obkladový přírodní kámen navíc působí velmi přirozeně a přitom je vzhledově krásný – často až exkluzivní.

SORTIMENT PRO OBKLADY Z PŘÍRODNÍHO KAMENE

Dlažební přírodní kámen

Vzhledem a vlastnostmi je přírodní kámen předurčen především dláždění v exteriéru – své místo najde na chodnících, zahradních terasách, kolem bazénů a okrasných zdí, ale i u ohniště. Kromě zahrad, kde jej lidé využívají asi nejčastěji, se velmi hodí k vesnickým stavením, chalupám nebo pro rekonstrukce nádvoří či zámeckých parků historických budov.

SORTIMENT PRO DLAŽBU Z PŘÍRODNÍHO KAMENE

Kamenné šlapáky

Někdy nazývané nášlapy jsou dalším častým využítím přírodního kamene pro zahradu. Jsme schopni dodat je v různých materiálech, pískovec, rula, křemenec, břidlice, podfýr aj.  Povrch kamenných šlapáků je většinou štípaný, tudíž neklouže. Šlapáková cesta je vhodná jak pro venkovské, tak městské zahrady. S pokládkou Vám rádi poradíme.

SORTIMENT KAMENNÝCH ŠLAPÁKŮ

Zahradní kámen a solitéry do zahrady

Zahradní kámen se hodí především do skalek, rybníčků a jezírek, ale i pro výstavbu menších zídek. Na výběr je pískovec, porfyr, opuka, čedič, žula a rula. Solitéry jsou větší a využití najdou především v podobě architektonických prvků a designového zpestření Vaší zahrady.

SORTIMENT ZAHRADNÍCH KAMENŮ A SOLITÉRŮ